Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Pevné disky (hard disky) > Interní harddisky >

Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001

Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001

Cena produktu Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001 není známa.

 

Popis produktu Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001: Hybridní pevný disk SSHD Seagate ST2000DX001 Přemýšlíte li o rozšíření diskové kapacity či zvýšení rychlosti pevného disku u svého stávajícího počítače, budou nové modely 3.5“ SSHD pevných disků ...  Více informací


Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001 - popis

Hybridní pevný disk SSHD Seagate ST2000DX001
Přemýšlíte li o rozšíření diskové kapacity či zvýšení rychlosti pevného disku u svého stávajícího počítače, budou nové modely 3.5“ SSHD pevných disků Seagate zcela jistě správnou volbou. SSD disky jsou sice většinou rychlejší v zápisu a šetrnější na spotřebu než klasické disky, ale vzhledem k ceně za kapacitu, kterou za ně je třeba utržit, se nevyrovnají této novince, která skvěle kombinuje kladné vlastnosti dvou diskových skupin - rychlost SSD a kapacitu HDD.

Zvyšte výkon a snižte náklady
S hybridními SSHD disky výrazně snížíte pořizovací náklady a zvýšíte výkon svého počítače. SSHD disky nabízí výhody výkonu SSD disků s kapacitou HDD za výrazně nižší cenu oproti SSD diskům. S diskem SSHD bude každý počítač pracovat rychleji ve srovnání s klasickými HDD a nabídne vysokou kapacitu proti SSD diskům. Můžete očekávat až o 50% rychlejší start systému a aplikací a až 80% nárůst výkonu oproti běžným pevným diskům.

Adaptive Memory Technology
Technologie Adaptive Memory Technology umožňuje disku SSHD dodávat výkon srovnatelný s SSD disky. Technologie Adaptive Memory dokáže na Flash paměť zrcadlit sektory, ke kterým systém nejčastěji přistupuje.

Interní flash paměť
Seagate SSHD jsou vybaveny kromě klasické mechanické části, která obsahuje datové plotny a čtecí hlavy, také 8GB interní NAND flash pamětí, která se využívá u SSD disků. Díky této paměti co dokáže skvěle spolupracovat s vysoko kapacitní částí, se disk stává rychlejší a méně náročnější na spotřebu energie. Na rychlou flash paměť se zaznamenávají data, která se nejčastěji používají a mění, nejvíce se jedná o systémové soubory Windows nebo jiných takto vytěžovaných dat aplikací.

Klíčové vlastnosti
Model Seagate SSHD ST2000DX001 patří mezi pevné disky o rozměru 3.5“ pro stolní počítače. Nabízí vysokou kapacitu 2 TB a na rozdíl od ostatních disků se tento disk může pyšnit hybridní technologií, která kombinuje vlastnosti mechanických a SSD disků. Kromě vysoké kapacity magnetických ploten využívá 8 GB flash paměti typu NAND a 64 MB cache paměti. Jako komunikační rozhraní je přítomen konektor Serial ATA třetí generace, tedy SATA 6Gb/s.

Parametry
Rozhraní: SATA 6Gb/s

Druh pevného disku: Interní

Formát disku [palce]: 3,5

Kapacita [GB]: 2 000

Vyrovnávací paměť [MB]: 64

Flash paměť [MB]: 8 192

Technologie
Technologie pevného disku: Hybridní

MLC: Ano

Technická podpora a přílohy:

desktop-sshd-data-sheet-ds1788-1-1304gb.pdf
(CZ)

Výrobce Seagate
Kapacita 2000 GB
Rozhraní SATA
Formát disku 3.5 "

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Seagate Desktop SSHD 2TB ST2000DX001 užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Dokovací stanice pro harddisky nebo Stabilizátory pro harddisky, Externí harddisky, Rámečky pro harddisky.